طرز تهیه سالاد سزار

طرز تهیه سالاد سزار از سیر تا پیاز

طرز تهیه سالاد سزار در سه نوع رژیمی، سالاد سزار با سس مخصوص و بیکن گوساله و همچنین سالاد سزار ایتالیایی را بطور کامل در این مطلب خدمتتان شرح داده ایم که برای درست کردن سالاد سزار می تواند آسان ترین راهنما برای شما باشد.

ضمن این نکته که می توانید خوش طعم ترین سالاد سزار را در بهترین کافه کرج ، بریک کافه میل کنید و باعث افتخار ماست که میزبان شما در یک عصرانه یا صبحانه با کیفیت باشیم.

سالاد سزار از گذشته تا امروز

یکی از سالاد هایی که کشورهای مختلف از آن استفاده می کنند سالاد سزار است و این سالاد متشکل از کاهو و تکه های نان تست و پنیر و آب لیمو و روغن زیتون و تخم مرغ و سیر و فلفل سیاه است.

اولین کسی که این سالاد را درست کرد فردی به نام سزار کاردینی بود این شخص از ایتالیا مهاجرت کرده بود و در کشور مکزیک و ابالات متحده به رستوران داری مشغول شده بود

کاردینی در شهر ساندیگو در شمال غرب مکزیک مشغول به کار شد.

دختر سزار کاردینی در باره درست کردن این سالاد گفته است که پدرم هنگامی که با عجله به آشپزخانه رفته بود و تمام تکه های مواد غذایی را در ظرفی ریخت و با کمی خلاقیت و اضافه کردن مواد به آن ظرف این سالاد  بدست آمد.

البته بعضی از کارمندان که در رستوران کاردینی کار میکردند می گویند که اولین بار سالاد سزار را آن ها درست کرده بودند اولین اسناد و مدارک مربوط به سالاد سزار به سال 1946 می رسد هنگامی که مقاله نویس یک روزنامه به این صورت نوشت که سالاد سزار یکی از نقاط عطف در صنعت غذایی است .

سالاد سزار به روش های مختلفی درست می شود به گفته دختر کاردینی در سالاد سزار اصلی از ماهی استفاده نمی شود ولی برادرش الکس از ماهی در سالاد استفاده می کرد در حالی که خود کاردینی مخالف استفاده ماهی در سالاد بود .

دختر کاردینی یک روش را به عنوان روش اصلی درست کردن سالاد سزار بیان کرد و در این روش کاهو همراه با ساقه و تخم مرغ آبپز و روغن زیتون را استفاده کرد.

در حالی که امروزه انواع مختلف دستور درست کردن سالاد سزار وجود دارد و از مرغ و گوشت و حتی از غذا های دریایی در آن استفاده می کنند .

سالاد سزار چقدر کالری دارد ؟

در حالی که هر کسی سالاد سزار را به روش خاصی درست می کند اما معمولا در همه آنها از مرغ کبابی و کاهو استفاده می شود و شکی نیست که سالاد با مرغ کباب شده و کاهو سالم و سبک است اما واقیت این است که در درون این سالاد از تکه های نان سرخ شده و روغن و پنیر و سس نیز استفاده می شود ولی با وجود سالم و خوشمزه بودن نمی توانیم آن را سالادی سبک و کم کالری حساب کنیم .

میزان کالری در سالاد سزار بین 600 تا 900 کالری است و اگر جز افرادی هستید که کالری خود را کنترل می کنید بدانید که این سالاد کالری زیادی دارد.

درست کردن سالاد سزار با 3 سبک مختلف

درست کردن سالاد سزار با 3 سبک مختلف را در این مقاله آماده کرده ایم که بطور مفصل خدمتتان شرح دهیم و با توجه طبع و سلیقه خودتان، سبکی که مطلوب تر است را برگزینید.

این 3 سبک شامل:

 • سالاد سزار ایتالیایی
 • سالاد سزار با بیکن گوساله
 • سالاد سزار رژیمی

هستند که هر یک طرفداران مخصوص به خود را دارند.

سالاد سزار ایتالیایی

درست کردن سالاد سزار

درست کردن سالاد سزار

سالاد سزار ایتالیایی با فیله مرغ و سس مخصوص یکی از انواع بسیار مهم و محبوب سالاد سزار است که در روال آن ها در زیر بطور کامل خدمتتان توضیح داده ایم.

برای یادگیری طرز تهیه سالاد سزار ایتالیایی با فیله مرغ و سس مخصوص به شکل تکمیل ادامه مطلب را مطالعه کنید.

مواد لازم سالاد سزار با فیله مرغ:

 1. 1 سینه مرغ بدون پوست البته با توجه به تعداد افراد مقدار را مشخص کنید
 2. 2 قاشق غذا خوری سس مایونز
 3. ان تست به اندازه دلخواه
 4. 2 حبه سیر رنده شده
 5. 1 عدد شاخه رزماری
 6. 5/1 قاشق غذاخوری سس خردل
 7. روغن زیتون به مقدار کافی
 8. 3 قاشق غذا خوری پنیر رنده شده پارمزان
 9. آب لیمو و نمک و فلفل به مقدار مورد نیاز

طرز تهیه سالاد سزار ایتالیایی در 3 قدم :

قدم اول :

سینه‌مرغ و مقداری آب ‌ليموترش و یک حبه سير و یک شاخه رزماري و نمک و فلفل به مقدار مورد نیاز مقداری سس خردل و سرکه به اندازه یک قاشق غذا خوری و روغن زیتون به اندازه دو قاشق سوپ خوری را در ظرفي بريزيد و مخلوط کنيد تا مرغ کاملاً مزه‌دار شود سپس سينه‌هاي مرغ‌ با حرارت کم میپزیم

قدم دوم :

در این مرحله نان تست را به شکلی که میخواهیم برش می زنیم و توجه کنید که قسمت نرم و سفید نان را برش بزنید . روغن زیتون را کمی داغ کنید و مقداری سیر رنده شده را در آن تفت دهید. تکه‌های نان تست را در روغن زیتون و سیر تفت دهید و برشته کنید، حالا نان‌های تست شما به نان کروتان تبدیل شده‌اند.

قدم سوم :

در یک ظرف بزرگ کاهوها را تکه تکه کنید و مرغ گریل و نان تست برشته شده را با هم مخلوط کنید و کنار هم بگذارید. برای درست کردن سس سالاد آب لیمو‌ترشو مقداری نمک و فلفل و سرکه و مقداری  سس مایونزو مقداری سس خردل و  سیر رنده شده با پنیر پارمزان و چند قطره روغن زیتون را با هم ترکیب کنید و روی مواد سالاد بریزید و خوب هم بزنید. برای تزیین روی سالاد می‌توانید زیتون سبز و سیاه بدون هسته استفاده کنید.

طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص و بیکن گوساله

سالاد سزار

سالاد سزار

برای تهیه سالاد سزار با سس مخصوص از انواع گوشت قرمزاستفاده می شود  مثل استیک و بیکن و گوشت مرغ و میگو و حتی تن ماهی هم در آن استفاده می شود کاردینی اولین بار در سالاد از تخم مرغ آبپز هم استفاده کرد و شما هم می توانید در سالاد خودتان استفاده کنید . در حقیقت طعم اصلی سالاد سزار به خاطر پنیر پارمزان، کاهو و نان کروتان است و بقیه مواد به عنوان چاشنی این سالاد محسوب می‌شوند که انتخاب آن‌ها بستگی به ذائقه شما دارد.

مواد لازم سالاد سزار کروتان

 1. 5 برش بیکن گوشت گوساله
 2. 1 عدد کاهو کوچک
 3. نصف فنجان پنیر پارمزان
 4. 5 عدد نان تست
 5. 1 عدد تخم مرغ
 6. 1 قاشق چای خوری سس خردل
 7. 2 حبه سیر
 8. 5 قاشق غذا خوری روغن زیتون
 9. 1 عدد لیمو
 10. 2 قاشق غذا خوری آب

روش تهیه سالاد سزار به این سبک

 • برای تهیه سالاد سزار با  این روش ابتدا باید یک تخم‌مرغ را آ‌ب‌پز کنید.
 • بیکن‌ها را خرد کنید و در کمی روغن تفت دهید.
 • زرده تخم‌ مرغ  را ریز خرد کنید.
 • سیر رنده شده و پنیر پارمزان رنده شده و آب لیمو‌ترش و سس خردل را در یک کاسه چوبی بریزید و با هم ترکیب کنید.
 • روغن زیتون را به کم کم به این ترکیب اضافه کنید.
 • آب و پنیر پارمزان رنده شده و مقداری نمک و فلفل سیاه را هم اضافه کنید.
 • کاهو خرد شده و بیکن گوشت خرد شده و سرخ شده و نان تست برش داده شده  را به سس اضافه کنید.
 • سفیده تخم مرغ را هم می‌شود به سالاد اضافه کرد. مقداری پنیر پارمزان روی سالاد رنده کنید و سالاد را سرو کنید.

نکات مهم در این بخش

 1. اگر طعم زرده تخم‌مرغ را در سس سالاد دوست ندارید  می‌توانید آن را حذف کنید. اما در بسیاری از کشورها برای درست کردن سالاد سزار ازتخم‌مرغ آب‌پز استفاده می کنند .
 2. استفاده از گوجه برای تزیین سالاد اختیاری است.
 3. می‌توانید از تکه‌های مرغ سوخاری هم  برای سالاد سزار استفاده کنید

طرز تهیه سالاد سزار رژيمی

سالاد سزار رژیمی

سالاد سزار رژیمی

افرادی که در رژیم لاغری هستند وقتی که در رستوران به دنبال غذای کم کالری هستند سالاد سزار انتخاب خوبی است . اما سالاد سزاری که در رستوران‌ها تهیه می‌شود به‌خاطر وجود پنیرو نان سرخ‌شده و سُس بسیار چرب است . اگر این سالاد را دوست دارید ما به شما آموزش می دهیم که چگونه یک سالاد سزار رژیمی را درست کنید .

یکی از روش‌هایی که باعث می‌شود، سالاد سزار رژیمی شما برای بدن‌تان مفید باشد تهیه سُس آن به‌شکلی سالم‌تر از رستوران‌هاست. در روش تهیه‌ای که برای شما آموزش خواهیم داد ، روشی برای تهیه سُس مطرح می‌کنیم که با وجود ماست اما بدون چربی  و پروتئین موجود در آن بسیار مفید و سالم خواهد بود. و با استفاده از سیر و خردل و کمی پنیر پارمزان طعم خوبی را به سالاد سزار رژیمی شما می دهد و حتی نیازی به استفاده از نمک هم در سالاد نیست .

بریم کافه کرج

بریم کافه، کافی شاپ مجموعه بریم لند در منطقه مهرویلا کرج است که با در نظر گرفتن امکاناتی در شان شما منتظر میزبانی از شماست.

مواد لازم برای تهیه‌ی سالاد سزار رژیمی

 1. 4عدد کاهو خرد شده
 2. 4/1 فنجان پیاز خرد شده
 3. پنیر پارمزان رنده شده 2 قاشق غذا خوری
 4. سینه مرغ گریل شده 1 عدد به صورت تکه تکه
 5. نان گندم کامل یک عدد
 6. اسپری روغن زیتون؛
 7. پودر سیر به مقدار کم
 8. ماست ساده و بدون چربی 3 قاشق غذا خوری
 9. ۲ حبه سیر
 10. ۱ قاشق غذاخوری خردل
 11. ۱ قاشق چای‌خوری سس
 12. 2 قاشق غذاخوری آب‌ لیمو
 13. نصف قاشق چای‌خوری فلفل سیاه
 14. پنیر پارمزان ۲ قاشق غذاخوری
 15. روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه سالاد سزار رژيمی در 3 مرحله:

مرحله اول :

فِر را روی ۴۰۰ درجه فارنهایت یا معادل ۲۰۰ سانتی‌گراد تنظیم کنید و نان‌ها را برش داده و به‌شکل قطعات مکعبی دربیاورید و روی آنها روغن زیتون اسپری کنید.بعد کمی پودر سیر بپاشید و آنها را روی سطح ظرفی بچینید و  روی‌ آنها  فویل آلومینیومی بکشید و در فر بگذارید. و بعد از 10 تا 15 دقیقه هنگامی که نان ها برشته شدند آنها را از فر خارج کنید

مرحله دوم :

برای تهیه‌ی سس هم باید همه‌ی موادی را که گفته شد را  در مخلوط‌کن با هم ترکیب کنید تا کاملا مخلوط شوند . برای اینکه مواد به‌خوبی ترکیب بشود، هنگام مخلوط‌کردن کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید. و بعد  سس آماده‌شده را در ظرفی بریزید و در یخچال بگذارید .

مرحله سوم :

در این مرحله باید کاهوها را خرد و  پیاز و پنیر پارمزان را به آن اضافه کنید و روی آنها سس بریزید. مرغ و نان را هم به سالاد اضافه کنید و آن را در دو بشقاب جداگانه سِرو بفرمایید.

سایر مواد جایگزین برای تهیه‌ی سالاد سزار

این سالاد، تمام انتظارات شما از سالاد سزار را برآورده می‌کند، اما می‌توانید سبزیجات و حبوبات مختلفی را به آن اضافه کنید و هر چیزی را که خودتان دوست دارید می توانید جایگزین کنید مثلا میتوانید به جای مرغ از میگو یا ماهی استفاده کنید و گیاه خواران هم می توانند مرغ را حذف کنند و پروتئین های گیاهی را به سالاد سزار خود بیافزایند.

10 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *