کافی من

10 ویژگی مهم یک کافی من حرفه ای

عرض سلام و خسته نباشید خدمت کاربران محترم بریم لند، امروز در دسته مقالات آموزشی مربوط به کافی شاپ قصد داریم 10 ویژگی مهم یک کافی من حرفه ای را خدمتتان معرفی کنیم تا اگر علاقه مند به شغل کافه داری هستید، تا حدی با فضای کار این بیزینس آشنا شوید.

این 10 ویژگی با توجه به تجربه و مطالعاتی که در مجلات و احوالات مردم داشتیم، بدست آمده و از آن می توان به عنوان چکیده ای از اصول روان شناسی کافه داری یاد کرد.

با ما همراه باشید.

1- هنگام احوالپرسی با مردم رفتار دوستانه و شادی داشته باشید

coffee man

coffee man

مشتری که وارد می شود باید لبخند و خوش اخلاقی شما را ببیند. این روش مهم و ظریفی است که به مشتری می فهماند که شما از حضور آنها در آن مکان خوشحال هستید و از آن لحظه به بعد همه تلاش خود را می کنید که یک قهوه عالی و با کیفیت به آنها ارائه دهید.

کافی من باید زبان بدن بداند

زبان بدن که کافی من ها باید بشناسند، بقدی نیست که بخواهید با مشتری یا مراجعه کننده خود مذاکره کنید و در واقع رفتار های او را تحلیل کنید! زبان بدن احوال پرسی و خوش آمد گویی به این شکا است که بدن می بایستی کاملا به سمت فرد هدف باشد ( نه فقط سر ) هنگاهی مه با او دست می دهید با یک لبخند با او ارتباط چشمی بر قرار کنید.

اینکه از دور بخواهید با مشتری صحبت کنید کار پسندیده ای نیست و این کار را اصلا انجام ندهید . با این کار شما آرامش و حواس تمام افراد در قهوه خانه را بهم میزنید.

هر کافی من روزانه با افراد زیادی برخورد می کند بخصوص با مشتریانی که خسته و بهانه گیر هستند برخورد می کند. یک چهره خندان و یک رفتار دوستانه می تواند هر مشکلی را حل کند . نکته اینجاست که این چهره خندان هم نباید بصورت فیک و ساختگی باشد!

مشتریان خود را واقعا دوست داشته باشید.

2- محیط کافه خود را تمیز نگه دارید

محیط کافی شاپ

محیط کافی شاپ

به عنوان یک کافی من باید بدانید که همه از کار کردن در یک محیط تمیز لذت میبرند و همین مسئله هم برای مشتریانی که وارد کافه شما می شوند بسیار مهم است .

میزها را با یک پارچه مرطوب تمیز نمایید، کف اتاق ها را جارو کنید و فضایی مرتب و سازماندهی شده را ایجاد کنید. مطمئن باشید که راهروها هم مانند بقیه قسمت های قهوه خانه تمیز و مرتب هستند زیرا مشتریان ابتدا این قسمت را می بینند. فضایی که در آن  قهوه درست می شود را تمیز نگه دارید و این چنین فکر نکنید که مشتریان قسمت های پشتی را نمی توانند ببینند.

تمیزی کافه برابر با کیفیت محصول ارائه شده است.

تمیزی کافه برابر با کیفیت محصول ارائه شده است. اگر این کارها را انجام دهید به مشتری فهمانده اید که نسبت به نوشیدنی های آنها هم همان سطح از دقت را دارید. فضایی که شما در آن هستید اولین جایی است که می تواند بر مشتریان تأثیر گذار باشد بنابراین هر کاری که می توانید انجام دهید تا مشتریان حس خوبی  از شما داشته باشند.

اگر شما در یک محیط شلوغ کار می‌کنید، همیشه باید از خطرات احتمالی آگاه باشید تا بتوانید از آن‌ها دوری کنید. ممکن است لیوانی شکسته شده یا شیر روی زمین ریخته شده باشد و می‌تواند این حوادث روزانه یا هفتگی باشد.

کافی من ها بسیار سریع کار می‌کنند، به همین خاطر ممکن است باعث زمین خوردن و یا لیزخوردن آن‌ها شود. برای اینکه یک کافی من ماهر شوید باید فضای اطراف خودتان را مرتب و تمیز کنید، بعد از هر بار ریختن مایعات روی زمین سریعا آن را تمیز کنید . حواستان به نکات ایمنی در محیط کار باشد . از کفش های مناسب در محیط کار استفاده کنید .

3- معرفی خود به مشتری

معرفی خود به مشتری سومین ویژگی مهم یک کافی من حرفه ای است. اولین باری که یک مشتری را ملاقات می کنید بهترین زمان برای شناخت او است .

اسم مشتری هایتان را بپرسید؛ ارتباط برقرار کردن با آنها با صدا زدن اسم کوچک آنها باعث می شود که  از همان ابتدا احساسی عادی پیدا کنند.

بعد از آن تلاش کنید که صحبتی کوتاه با آنها داشته باشید حالا در مورد قهوه باشد و یا در مورد مسائل دیگر مانند آب وهوا، تفریحات و یا خانواده آنها و به هر چیزی که آنها علاقه دارند شما نیز باید علاقه داشته باشید.

این کار  ممکن است سخت باشد اما ارزشش را دارد و این کار به مشتریان احساس آرامش می دهد.

در ضمن شنیدن اسم کوچک از سوی انسان هایی که تازه با آن ها آشنا می شویم، یکی از طنین انداز ترین و دلنشین ترین صوت های دنیاست. پس برای حرفه ای بودن در کافه داری، این تکنیک می بایست به درستی بشناسید.

4-پرسیدن سوال چطور می توانم به شما کمک کنم؟

این سوال باعث ایجاد اطمینان و اعتماد در مشتریان می شود. این کار باعث می شود که به مشتریان خود بفهمانید که شما می توانید آنها را در سفارش قهوه شان راهنمایی کنید.

و باید شما از آنها سوال کنید که چه می خواهند به نشانه هایی که آنها به شما می دهند، دقت وتوجه کنید و به آنها در تصمیم گیری کمک کنید .

5- به جزئیات بیشتر توجه کنید

کافی من

کافی من

شما به عنوان یک کافی من برای اینکه تاثیر گذاری بیشتری روی مشتریان داشته باشید کارهای زیاد کوچکی را میتوانید انجام دهید می توانید نوشیدنی ها را به سر میزها ببرید، آنها را به سر میزها راهنمایی کنید ، ظرف های مشتریان را تمیز کنید تا به مشتریان نشان دهید که با قهوه خانه های دیگر تفاوت دارید.

قهوه ای را که آنان واقعا می خواهند را با کیفیت بالا برایشان فراهم کنید. مشتریانی که وارد کافه شما می شوند قهوه عالی را می خواهند و مهم از آن می خواهند مطمئن شوند که هر هفته این قهوه عالی را می توانند داشته باشند . مشتریان براساس اولین تجربه خود تصمیم میگیرند که در این مورد به شما اعتمادکنند یا خیر .

6 – نسبت به خودتان و کارتان اطمینان داشته باشید

شما  شغل  خود را خوب می شناسید. شما برای کاری را که انجام می دهید هدفی دارید . به مشتریان اجازه دهید فرق شما را با دیگران بدانند و اینکه چه کاری باعث شده کافه شما به یک کافه عالی تبدیل شود.

این روش باعث می شود که مشتریان به سفارشات شما، کیفیت قهوه و تکنیک های دم آوردن قهوه اعتماد داشته باشند.

7- هر چیزی را در جای خودش بگذارید

فضای کافه خود را چنان طراحی کنید که جذاب باشد. و بدانید که مشتریان از چه قسمت هایی عبور می کنند و چه چیزی را نباید سر راه آنها قرار دهید.

این سوال ها را از خودتان بپرسید: آیا از طراحی خود مطمئن نیستید؟ وانمود کنید برای اولین بار است که وارد کافه خود شده اید.

آیا احساس آرامش می کنید یا احساس استرس و آشفتگی؟

آیا می توانید چیزهایی را که می خواهید، پیدا کنید مانند بسته های قهوه ؟

8- دستور درست کردن نوشیدنی‌های گرم را یادبگیرید

ابتدای کارکردن در یک کافه ممکن است برای شما سخت و دلهره‌آور باشد. دستوالعمل‌های بسیاری وجود داردکه ممکن است هر لحظه مشتری یکی از آن‌ها را سفارش دهد.

بعد از این که آموزش دیدید، مسئول کافه از شما انتظار خواهد داشت تا روش آماده کردن انواع کاپوچینو، ماکیاتو، اسپرسو، موکا و هات‌چاکلت را بلد باشید.

شما در حین کارکردن، بسیار سریع آن‌ها را یاد می‌گیرید. برای اینکه کافی من ماهری شوید باید ابتدا  تمامی دستورالعمل‌ها را یادبگیرید شما نمی‌توانید زمانی که مشتری سفارش یک کارامل ماکیاتو را داد، از مسئول خود بخواهید تا در تهیه‌ی آن به شما کمک کند.

9- به قهوه علاقه داشته باشید

قهوه کافی شاپ

قهوه کافی شاپ

اگر می‎‌خواهید یک کافی من حرفه‌ای باشید ، باید به قهوه علاقه داشته باشید. کافی من هایی که در کار خود حرفه ای می‌شوند، عاشقان قهوه هستند و  قهوه‌ی بد از قهوه‌ی خوب را تشخیص می دهند.

مشتریان شور و شوق شما را نسبت به قهوه ای که دم کرده اید را خواهند دید .

10-تاریخچه قهوه را بدانید

اگر مسائل کلیدی درباره‌ی اصول و ریشه قهوه را نمی‌دانید، باید اطلاعات خود را افزایش دهید.علاوه بر دم کردن، شما باید خود قهوه را بشناسید.

برخی از مشتریان سوالاتی را درباره‌ی نوشیدنی خود از شما می پرسند و اگر نتوانید به آنها پاسخ دهید، یک کافی من  ماهر نخواهید شد. نیازی نیست تا همه چیز را در مورد دانه‌ای که استفاده می‌کنید، بدانید.

فقط کافیست اطلاعات پایه خود را در مورد موادی که استفاده می‌کنید، بیشتر کنید.

ممنون که ما را در این مطلب تا این اینجا دنبال کردید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد.

بریم کافه میزبان شما در تمامی روز های سال با سورپرایز های ویژه است و می توانید هر زمان که ما را شایسته دانسیتید، برای میل کردن یک کافی خوش طعم یا یک قرار دوستانه ما را انتخاب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *